Kahve Otomatı Hayatımızı Nasıl Kurtarır

712

 

Kahve otomatı nasıl mı hayat kurtarır bu yazımızı okuduktan sonra anlayacaksınız.  Kahve bağımlıları için kahve olmazsa olmazdır.  Özellikle yoğun bir çalışma trafiği olan insanlar için kahve hazırlamak bazen vakit alıcı olabiliyor çoğu zamanda kahve yapmak için gerekli ekipmanları kullanmak ve temizlemek zor olabiliyor. İşte tam orada kahve otomatları devreye girerek hayatımızı kolaylaştırıyor. Kahve otomatınız evinizde , okulunuzda varsa kahve yapmak bir tuş kadar uzağınızda.

Özellikle artık işinizde yorulduysanız ve konsantre olamıyorsanız, dikkatinizi toplayamıyorsanız  kahve sizin için olmazsa olmazdır. İşte tam bu anda kahve otomatı yardımınıza yetişir. Uykusuzluğa yorgunluğa ve dikkat dağınıklığına son vermek artık bir tuş kadar uzağınızda.

Kahve

Evinizde olmadığınız, uykusuzluktan sağlıklı düşünemediğiniz, enerji toplayacak enerjiyi bile içinizde bulamadığınız, dikkatinizin dağınık olduğu bir an düşünün. Tam bu anda içinize kahve içmeniz gerektiği hissi beliriyor ve etrafınıza bakınırken karşınızda onu görüyorsunuz: kahve otomatı. Böyle bir an yaşayıp, kahve otomatı görünce bir an için sevinmeyen bir kahve bağımlısı tanımıyorum.

Okulda yorucu bir dersten çıktığınızda ve bir sonraki derse girmeniz gerektiğinde kantinde içilen o kahve otomatı kahvesi, işte mola verdiğiniz sırada aklınıza düşen kahve içme isteği, havaalanında uçağınızı beklerken kalabalığın ve bavulların arasından seçtiğiniz ve size göz kırpan kahve otomatı ya da otogarda ve dinlenme tesislerinde kendinize gelmenizi sağlayacak o kahve… İster inanın, ister inanmayın bu küçük ya da büyük mutlulukların hepsinin sebebi işte bu muhteşem cihazlar.

Birkaç bozuk para karşılığında size, sizi kendinize getirecek küçük bir karton bardakta mucize bir kahve verecek. Böyle çaresizlik anlarında da o kahve içtiğiniz en güzel kahve, o kahve otomatından aldığınız kahveymiş gibi gelecek. Hele ki şekerini ve süt miktarını ayarlayabilme ve kahve türünü seçme şansınız varsa değmeyin keyfimize.
Bazı kahve otomatlarında kahvenin türünü seçme butonları haricinde bu kahvenin içindeki ekstra malzemelerinin miktarını ayarlayacak butonlar bulunur. Kahvesini şekerli sevenler, şekersiz kahve içmemek için şeker aramak zorunda kalmaz; kahvesini şekersiz sevenler ise şekerli kahve içmek zorunda kalmaz. Kahvesini az sütlü, çok sütlü, az kremalı ve çok kremalı sevenler için de bulunmaz bir nimettir bu kahve otomatı. Kahve severler olarak düşüncemiz, kahve otomatları iyi ki var, iyi ki hayatımızı kurtarıyor.

Kahve Otomatı Nerelerde Karşımıza Çıkar?

Okullar, iş yerleri, havaalanı, otogar, dinlenme tesisleri, kafeler, restoranlar, benzin istasyonları ve daha nice toplu alanda bulunan kahve otomatı, kahve severlerin ve kahve içmeden yapamam diyenlerin anını kurtarır. Birkaç bozuk para karşılığında satın alınan küçük karton ya da plastik bardaktaki kahve; kişinin uykusunu açar, enerjisini, zihnini ve dikkatini toplamasına yardımcı olur kısacası kişiyi kendisine getirir. Bu sorunlardan hiçbirini yaşamasak bile, aniden canımız kahve istediğinde karşımıza çıkan kahve otomatı, biz kahve severleri oldukça sevindirir, günümüzü güzelleştirir.